top of page

Dekoratif duvar boyası nerelerde ve nasıl kullanılabilir?

Yaşadığınız ve vakit geçirdiğiniz alanları farklı bir tasarım ile canlandırmayı düşünüyorsanız, dekoratif duvar boyası uygulaması gerçekleştirebilirsiniz. Son kaç iç cephe boya türleri arasında yer alan dekoratif boya, yapıldığı ortama farklı ve harika bir doku kazandırmanız için ideal bir seçim oluyor. Peki, dekoratif duvar boyası uygulama teknikleri nelerdir, nerelerde ve nasıl kullanılır göz atalım…

Dekoratif boya nasıl yapılır

Öncelikli adımımız dekoratif duvar boyası nasıl yapılır sorusuna cevap vermek… Doğru aşamalar ve teknikler yardımı ile daha yüksek verim alabilmek adına bunları gerçekleştirmek gerekiyor. Aşama aşama yapılması gerekenler şunlar:


Alt yüzey hazırlıkları özenli bir şekilde yapılmalıdır.Yüzeyler uygun macun ile doldurulmalıdır.Parlak yüzey bölgelerine hafif bir şekilde zımpara yapılmalı ve daha sonra toz nemli süngerler ile alınmalıdır.Dekoratif duvar boyası işlemindeki ilk adım uygun rulo ile ilk katın uygulanması olmalıdır.Zemin tamamen kapanana kadar boya işlemi devam etmeli ve bu detaya özen gösterilmelidir.Boya yapılan zemin kuruduktan sonra sünger yardımı ile desen vermeye başlanabilir.


Süngerde fazla ya da az boya olmadan, yeterli miktarda boya kullanılmasına dikkat ederek dekoratif duvar boyası işlemini tamamlanabilir.


Dekoratif boya nerelerde kullanılır?


Dekoratif duvar boyası modelleri oldukça çeşitlilik gösteren teknikler arasında yer alıyor. Dikkat çeken birçok modeli, dilediğiniz ortama kolayca uygulayabilirsiniz. Evinizin ya da iş yerinizin herhangi bir alanına uygulayarak daha hareketli ve güzel bir ortam elde edebilirsiniz. Dekoratif duvar boyası renkleri tercihinize göre farklılık gösterebilir. Çoğunlukla daha parlak, gümüş tonlarda renkler seçilmesinin yanı sıra istediğiniz herhangi bir renk ile işlemi gerçekleştirebilirsiniz.#dekoratifboya #boyalar #dekorboyaları #dekoratifboyanasılyapılır #dekoratifboyanerelerde38 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page