top of page

Ev Dekorasyonlarında Boya Seçimi

Ev dekorasyonu için boya seçimi yaparken belirli kriterlere dikkat etmelisin. Alanın küçük ise kesinlikle açık renkler tercih etmeye özen göstermelisin. Küçük alanları ferah göstermenin en pratik yolu açık renklerden yardım almak olduğunu unutmamalısın. Sade dekorasyonları seviyorsan beyaz, gri, bej ve krem tonlarını tercih edebilirsin. Bu renkler kombinlemesi en kolay renkler arasında yer alır. Dekorasyona ne koyarsan koy duvarlar ile bağdaşır bu nedenle dekore etmesi oldukça kolaydır. Çok canlı ve çok parlak renkleri tüm odanın duvarlarında değil de tek bir alanda odak noktası yaratmak için kullanabilirsin. Tüm duvarlarda canlı renkler tercih edersen alanında istemeden bir karmaşa ve yorucu bir etki yaratabilirsin.


Ev dekorasyonlarında boya seçimi yaparken renklerin dilinden de yararlanabilirsin. Yatak odası gibi dinlenme alanlarında kırmızı, mavi, pembe sarı ve turuncu gibi renklerin açık tonlarını da tercih edebilirsin. Seçeceğin renk ne olursa olsun dekorasyonunun genel havası ile uyumlu olmasına dikkat etmelisin.

Boya ve renk seçimi hakkında seninle paylaştığımız bilgileri dikkatli bir şekilde uygularsan güzel bir dekorasyona sahip olabilirsin.

#evdekorasyon #boyasecimi #evboyasecimleri #evdekorasyonboyaları #evboyarken #evboyarkendikkatedilmesigerekenler

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
Yazı: Blog2_Post
bottom of page