top of page

Boya Çeşitlerinin Özellikleri Nelerdir?

Güncelleme tarihi: 19 Oca 2021

Boya çeşitlerinin isimleri ve özellikleri hakkındaki detaylara bakalım.


İç Cephe Boyaları

Evlerinizin duvarlarını boyarken kullandığınız boyalardır. Ev boyası seçimi yaparken boyaların özellikleri doğrultusunda karar vermelisiniz.

Astar Boya: Uygulanan boya çeşidinin duvara daha iyi tutunmasını ve kalıcılığının artmasını sağlar. Astar boya, boya uygulaması öncesinde, duvarın en altına uygulanır.

Saten Boya: Uzun yıllar dayanıklı olan, yarı mat boya türüdür. Saten boyaların duvarda hoş durması için duvarın pürüzsüz olması gerekir. Silinerek temizlenebilir.

Akrilik Boya: Su bazlı boyadır ve plastik boya olarak da bilinir. Hızlı bir şekilde kurur ve uygulama sırasında diğer boyalara göre çok daha az koku verir.

Yağlı Boya: Solvent bazlı boya olarak da bilinir. Parlak bir yapısı vardır ve hızlı bir şekilde kurur. Kokusu ağır olduğundan yağlı boya uygulanmış evler yeterli oranda havalandırılmalıdır. Duvar boyası olarak kullanılma oranları azdır.
4 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Boya Yapma Teknikleri

Boya yaparken sadece duvarlar etkilenmiyor. Prizler, anahtarlar, halılar, mobilyalar. Öncelikle, halıları ve kilimleri kaldırmalısınız. Zemini korumak için, koruyucu naylon örtü serebileceğiniz gibi e

Neden İtalyan Boya

Neden İtalyan Boya? Gelin şimdi en önemli özelliklerini ve avantajlarını madde madde sıralayalım: Yüzlerce çeşit farklı boya renkleri ve desenleri Hem iç hem de dış mekana uygunluğu Su bazlı olması Do

İtalyan Boya Nedir Ve Nasıl Yapilir

İtalyan Boya Nasıl Yapılır İtalyan boya uygulamasıyla ilgili güzel şeylerden biri, işi halletmek için çok fazla alet ve malzemeye gerek olmamasıdır. En temel sıva kaplaması yalnızca çelik mala ve sıva

Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Yazı: Blog2_Post
bottom of page